Ergonomika turi didelę reikšmę
Ergonomika - mokslas apie naudotojo poreikius atitinkančios darbo vietos kūrimą - gerokai padidina produktyvumą ir sumažina susižalojimo riziką.
Ergonomikos tikslas - sukurti darbo vietas, kurios sumažintų fizinį krūvį, triukšmą, vibraciją ir dulkių poveikį. Tai labai svarbu norint išlaikyti aukštą produktyvumą ir kokybę, kartu mažinant išlaidas, susijusias su su darbu susijusiais sutrikimais.
Štai kaip įvairūs veiksniai prisideda prie efektyvaus ergonomiško dizaino ir į ką turėtumėte atsižvelgti planuodami investuoti į naujus įrankius:
Vibracijos: Įrankiai turėtų būti suprojektuoti taip, kad kuo labiau sumažintų vibraciją, kuri gali sukelti kraujagyslių sužalojimus, nervų pažeidimus ir sąnarių kaulų pažeidimus. Vibracijos kontrolė yra labai svarbi siekiant išvengti ilgalaikių sveikatos problemų, tokių kaip vibracijos liga (VWF). Bendrovėje „Atlas Copco“ labai rimtai žiūrima į iššūkį sukurti įrangas, kurios ne tik atliktų darbą taip pat gerai, kaip ir kitos rinkoje esančios, bet ir pranoktų jas visas be pavojingos vibracijos.
Galia ir svoris: Didelis galios ir svorio santykis yra labai svarbus siekiant sumažinti operatoriaus nuovargį. Lengvi įrankiai su pakankama galia padeda atlikti tikslias užduotis ir sumažina operatoriaus riešo apkrovą. Mūsų šlifuokliai yra vieni galingiausių rinkoje, tačiau išlaiko patogų svorį.
Garsas: Garsas yra tai, ką girdime. Triukšmas - tai nepageidaujamas garsas. Dirbant ilgesnes pamainas su garsiai veikiančiomis ir galingomis mašinomis galima rimtai pažeisti ausis, blogiausiu atveju - visam gyvenimui. Bendrovėje „Atlas Copco“ kuriame galingus ir efektyvius įrankius su sumažintu triukšmo lygiu, todėl neigiamas poveikis jūsų sveikatai yra kuo mažesnis.
Dulkės: norint išvengti kvėpavimo takų problemų ir išlaikyti švarią darbo aplinką, būtina veiksminga dulkių kontrolė. Šalinant medžiagą visada susidarys nemažai dulkių. Ir daugeliu atvejų šios dulkės ne tik erzina, bet ir gali būti kenksmingos operatoriui. Dulkių poveikis yra didelė problema, todėl yra nemažai metodų, kaip jas kontroliuoti ir surinkti.
Operatoriaus rankų laikysena: Įrankių rankenų konstrukcija turi įtakos operatoriaus rankų laikysenai. Ergonomiškos rankenos užtikrina natūralų riešo kampą ir sumažina riešą veikiančias sukimo ir lenkimo jėgas, taip skatindamos patogumą ir mažindamos traumų riziką. Sukimo momento reakcija - tai jėga, atsirandanti, kai įrankis veikia sukimo momentu, kad priveržtų varžtą ar sraigtą. Operatorius turi neutralizuoti šią jėgą, kad išlaikytų įrankio kontrolę. Norint išvengti per didelės sukimo momento reakcijos, svarbu naudoti ergonomiškų savybių turinčius įrankius ir prireikus naudoti priedus, pavyzdžiui, reakcijos strypus ar balanserius.
Šių ergonominių veiksnių įtraukimas į įrankių konstrukciją ir darbo vietos įrengimą gali užtikrinti saugesnę, patogesnę ir produktyvesnę darbo aplinką.