Close

Šlifuokliai ir jų darbo saugos kontrolinis sąrašas

4 minute(s) to read July 22, 2021

 

 

Šiame straipsnyje sužinosite praktikos patarimų, kaip šlifuoklis gali būti saugiai ir efektyviai naudojamas darbo vietoje.

Šlifuokliai ir jų rūšys

Šlifuoklis

Šlifuokliai būna įvairių tipų, kurių kiekvienas pritaikytas konkrečioms reikmėms.

  • Kampiniai šlifuokliai paprastai naudojami metalui, akmeniui ar betonui pjauti ir šlifuoti. Jie kelia pavojų, pavyzdžiui, skraidančios nuolaužos ir su triukšmu susiję klausos pažeidimai.
  • Tiesiniai šlifuokliai yra maži ir idealiai tinka tiksliam darbui, tačiau dėl didelio greičio padidėja nelaimingų atsitikimų rizika, jei su jais elgiamasi neatsargiai.
  • Pneumatiniai šlifuokliai dažnai būna lengvi ir universalūs, tačiau norint išvengti nelaimingų atsitikimų, reikia griežtai kontroliuoti oro slėgį.

Šių įrankių skirtumų žinojimas yra labai svarbus norint įgyvendinti tinkamas saugos priemones.

Kontrolinis sąrašas dirbant su šlifuokliais

Šlifuokliai

Suprantame saugios darbo aplinkos svarbą ir tai, kad mokymas yra pirmas žingsnis siekiant saugiai eksploatuoti bet kokią įrangą. Į šlifavimo darbą reikia žiūrėti rimtai, nes jis gali kelti grėsmę mūsų sveikatai. Su darbe naudojama įranga reikia elgtis tinkamai, o į pačią šlifavimo situaciją reikia žiūrėti atsakingai. Jei nepaisoma saugos aspektų, veikiančios jėgos gali būti pavojaus šaltinis. Operatorius visada turėtų būti ypač atsargus.

Pateikiame kontrolinį sąrašą, į kurį operatorius turėtų atsižvelgti prieš pradėdamas darbą:

Patikrinkite laisvąjį įrankio greitį. Įsitikinkite, kad šlifuoklis negali suktis greičiau, nei ant rato nurodytas maksimalus sūkių skaičius per minutę. Dėl per didelio greičio gali suirti ratas ir sunkiai susižaloti.

Naudokite rato apsaugą. Šlifuodami šlifavimo ratu visada uždėkite rato apsaugą. Tai sumažins kibirkščių ir nuolaužų poveikį.

Pasirinkite tinkamus šlifavimo disko matmenis. Naudokite šlifavimo diską, atitinkantį šlifuoklio apsukų per minutę skaičių, kad išvengtumėte katastrofiškų gedimų darbo metu.

Patikrinkite flanšus. Patikrinkite, ar flanšai yra lygūs, tinkamai pritvirtinti ir be atplaišų. Taip užtikrinama, kad šlifavimo diskas būtų patikimai pritvirtintas.

Dėvėkite asmenines apsaugos priemones (AAP). Apsirūpinkite akiniais, pirštinėmis, ausų apsaugomis, šalmais ir kaukėmis, kad apsisaugotumėte nuo skraidančių dalelių, triukšmo ir dulkių įkvėpimo.

Išbandykite šlifuoklį saugioje vietoje. Prieš pradėdami naudoti šlifuoklį naudokite jį uždaroje zonoje, pavyzdžiui, po darbo stalu, kad įsitikintumėte, jog jis veikia tinkamai.

Reguliariai atlikite įrankio techninę priežiūrą. Reguliarūs patikrinimai ir techninė priežiūra užkerta kelią gedimams ir prailgina įrankio tarnavimo laiką.

Laikykitės saugos standartų ir taisyklių. Visada vadovaukitės nacionaliniais ir tarptautiniais saugos standartais ir taisyklėmis. Atminkite, kad prevencija yra geriau nei vėlesnis reikalingas gydymas. Imdamiesi kruopščių prevencinių priemonių galite išvengti nelaimingų atsitikimų darbe.

Daugiau apie šlifavimą ir saugos priemones rasite čia.

Grinding guide

Kontrolinio sąrašo nauda

Kontrolinis sąrašas yra labai svarbi darbo vietos saugos užtikrinimo priemonė, ypač dirbant su šlifuokliais. Sistemingai spręsdamas galimus pavojus, jis padeda operatoriams nustatyti ir sumažinti riziką, kol ji neperaugo į nelaimingą atsitikimą. Pavyzdžiui, tikrinant šlifuoklio greitį ir diskų būklę užtikrinama, kad įrankis veiktų saugiai, o tinkamų asmeninių apsaugos priemonių dėvėjimas apsaugo nuo fizinės žalos.

Kontroliniai sąrašai taip pat standartizuoja saugos praktiką, užtikrindami, kad kiekvienas operatorius, nepriklausomai nuo patirties, laikytųsi tų pačių atsargumo priemonių. Toks nuoseklumas sumažina praleidimų tikimybę ir įdiegia komandai mąstyseną, kad svarbiausia - sauga.

Be to, kontrolinis sąrašas, skatinantis reguliarią techninę priežiūrą ir taisyklių laikymąsi, padidina įrangos ilgaamžiškumą ir suderina darbo vietos praktiką su teisiniais saugos standartais.

Galiausiai, gerai įgyvendintas kontrolinis sąrašas ne tik sumažina nelaimingų atsitikimų skaičių, bet ir skatina atsakomybės ir rūpestingumo kultūrą, saugo darbuotojų sveikatą ir užtikrina, kad produktyvumas nenukentėtų dėl traumų, kurių galima išvengti.

Prevencija, kaip visada, yra geriau nei vėlesnis reikalingas gydymas, o kontrolinis sąrašas veiksmingai įkūnija šį principą.