Close

Pneumatiniai įrankiai ir jų pranašumas

7 minute(s) to read

 

 

Pneumatiniai įrankiai, varomi suslėgtu oru, turi daug privalumų, susijusių su našumu ir ilgaamžiškumu. Šie įrankiai garsėja geresniu galios ir svorio santykiu, saugumu ir patikimumu, ypač sudėtingoje aplinkoje. Skirtingai nei elektriniai įrankiai, pneumatiniai įrankiai nėra jautrūs perkaitimui, todėl jie pasirenkami pramonės šakose, kuriose reikia nuolatinio, didelio našumo darbo. Dėl jų gebėjimo išlaikyti galią esant apkrovai ir lengvos priežiūros jie yra patikima investicija į ilgalaikį našumą.

pneumatiniai įrankiai

Kas yra pneumatiniai įrankiai?

Pneumatiniai įrankiai yra varomi suslėgtu oru. Paprastai orą tiekia kompresorius, o suslėgtame ore sukaupta energija paverčiama mechaniniu darbu. Šio tipo įrankiai plačiai naudojami tokiose pramonės šakose kaip gamyba, statyba ir automobilių remontas.

Pneumatiniams įrankiams priskiriama įvairi įranga, pavyzdžiui, šlifuokliai, grąžtai ir smūginiai veržliarakčiai. Šie įrankiai mėgstami dėl savo ilgaamžiškumo, nes gali veikti ekstremaliomis sąlygomis, įskaitant drėgną aplinką ir vietas, kuriose yra daug dulkių ir šiukšlių.

Jų konstrukcija leidžia dirbti nepertraukiamai, todėl jie idealiai tinka didelio intensyvumo užduotims atlikti.

Be to, kadangi jie nenaudoja elektros energijos, juos saugiau naudoti aplinkoje, kurioje galimas gaisro pavojus arba drėgmė.

pneumatinis įrankis

Pneumatinių įrankių privalumai

Pneumatiniai įrankiai pasižymi keliais pagrindiniais privalumais, dėl kurių jie yra išskirtiniai, ypač pramoninėje aplinkoje:

  • Puiki ergonomika: Dėl mažesnio svorio ir mažesnės vibracijos pneumatiniai įrankiai yra patogesni operatoriui, todėl jis gali dirbti ilgiau be įtampos.
  • Galios ir svorio santykis: Pneumatiniai įrankiai, palyginti su elektriniais įrankiais, turi daugiau galios, palyginti su jų dydžiu ir svoriu.
  • Didesnis našumas: Šie įrankiai išlaiko savo galią net ir esant didelėms apkrovoms, todėl užtikrinamas pastovus našumas be variklio perdegimo pavojaus.
  • Sauga: Pneumatiniai viniu kalimo irankiai, kuriuose nėra elektros smūgio pavojaus, idealiai tinka aplinkoje, kurioje yra drėgmės ar degių medžiagų.

Pneumatiniai įrankiai lyginant su elektriniais

Lyginant pneumatinius įrankius su elektriniais, išryškėja keletas esminių skirtumų.

Pneumatinių įrankių galios ir svorio santykis didesnis, t. y. jie lengvesni ir galingesni už elektrinius įrankius. Tai lemia mažesnį operatoriaus nuovargį ir didesnį našumą.

Priešingai nei elektriniai įrankiai, pneumatiniai įrankiai nėra linkę perkaisti, todėl juos galima naudoti ilgiau be pertraukų.

Kita vertus, elektriniai įrankiai dažnai yra labiau prieinami ir įrengiami dėl esamos infrastruktūros.

Tačiau pneumatiniai įrankiai paprastai yra patvaresni ir pasižymi ilgesniu tarnavimo laiku bei mažesnėmis techninės priežiūros išlaidomis.

Pneumatinių įrankių naudojimas gamybos pramonėje

Pneumatiniai įrankiai plačiai naudojami gamybos pramonėje, ypač tais atvejais, kai būtina užtikrinti nepertraukiamą darbą ir didelį patvarumą.

Dėl gebėjimo neperkaisti jie idealiai tinka visą parą veikiančioms gamybos linijoms. Tokiose pramonės šakose kaip metalo gamyba, automobilių, aviacijos, kosmoso ir laivų statyba pneumatiniai įrankiai naudojami tokioms užduotims kaip šlifavimas, gręžimas ir priveržimas.

Jų atsparumas atšiaurioje aplinkoje, pavyzdžiui, liejyklose ir atviroje jūroje esančiose platformose, užtikrina, kad jie lengvai atliks sunkius darbus.

Virš to, pneumatiniai įrankiai gamintojams yra saugesnė alternatyva elektriniams įrankiams, nes sumažina nelaimingų atsitikimų riziką aplinkoje, kurioje yra drėgmės, dulkių ar degių medžiagų.

pneumatinių įrankių naudojimas

Štai keletas išsamesnių priežasčių, kodėl pneumatiniai įrankiai yra geresni už elektrinius:

✔  Geresnė ergonomika - didelio našumo šlifavimo įrankių atveju svarbiausi ergonominiai veiksniai yra įrankio svoris ir vibracijos lygis. Sunkaus šlifuoklio laikymas visą darbo dieną gali sukelti operatoriui stresą ir įtampą. Jei operatorius taip pat patiria didelę šlifuoklio vibraciją, situacija dar labiau gali pablogėti. Darbo procesas užtruks ilgiau, o operatorius labai rizikuos ateityje patirti su darbu susijusių traumų ir dėl to išeiti nedarbingumo atostogų.

✔ Galios ir svorio santykis - pneumatinių šlifuoklių galios ir svorio santykis geresnis nei elektrinių šlifuoklių. Paprastai tariant, pneumatiniai šlifuokliai generuoja daug didesnę galią, palyginti su jų dydžiu ir svoriu, nei dauguma kitų tipų variklių. Elektrinių įrankių gamintojai dažnai klasifikuoja savo įrankių galią pagal elektros varikliams tiekiamą galią. Elektrinių įrankių specifikacijose nenurodoma, kad į elektros variklį tiekiama galia nėra ta pati galia, kuri patenka į sukiklį. Iš tikrųjų tik 50-60 % vardinės galios pasiekia įrankyje sumontuotą abrazyvą. Priešingai, pneumatinių šlifuoklių įeinanti galia yra lygi išeinančiai galiai. Pneumatinis įrankis, kurio vardinė galia lygi vienai arklio galiai, prie sukiklio tiekia vienos arklio galios medžiagos šalinimo galią.

✔ Didesnis našumas - pneumatinis šlifuoklis nėra jautrus perkrovoms ir gali išlaikyti nurodytą galią, todėl jo našumas yra didesnis. Elektrinį įrankį naudojantis operatorius turi būti atsargus, neperkrauti įrankio, nes tai sugadins variklį - teks brangiai remontuoti arba keisti įrankį.

✔ Jokio elektros smūgio pavojaus - visų rūšių šlifuokliai dažnai naudojami aplinkoje, kurioje yra drėgmės, laidžių medžiagų ir degių skysčių. Pažeisti laidai ir laidynės kelia pavojų operatoriaus saugumui, nes gali ištikti elektros smūgis. Be to, metalo konstrukcijų gamyboje darbuotojai dažnai naudoja degias chemines medžiagas, pavyzdžiui, acetoną kad nuvalytų ir paruoštų metalus prieš juos suvirindami. Išsiliejusių skysčių telkiniai gali greitai užsidegti nuo pažeistų elektros laidų. Garų koncentracija gali būti didesnė dirbant uždarose erdvėse, pavyzdžiui, tokiose, kokios yra kasybos ir rezervuarų valymo pramonėje. Priešingai, pneumatiniai įrankiai nenaudoja elektros energijos, ir jų varikliai nesukelia kibirkščių.

✔ Superinis našumas atšiaurioje aplinkoje - dvi didžiausios grėsmės, turinčios įtakos elektrinių įrankių ilgaamžiškumui, yra dulkės ir karštis. Elektros varikliai iš prigimties turi vardinį veikimo ciklą, kurio reikia laikytis. Periodiškai nesustojus, dėl paties variklio skleidžiamos šilumos mažėja našumas ir galiausiai įrankis sugenda anksčiau laiko. Be to, dalelių susidarymas būdingas bet kokiam medžiagų šalinimo procesui. Dėl aušinimui reikalingų atvirų grotelinių variklio skyrių elektrinių įrankių varikliai yra jautresni dulkių ir šiukšlių kaupimuisi. Priešingai, pneumatiniai įrankiai yra specialiai sukurti naudoti liejyklose, laivų statyklose, jūroje esančiose naftos platformose, elektrinėse, metalo apdirbimo įmonėse ir naftos chemijos perdirbimo įmonėse. Pneumatinių įrankių veikimo ciklas yra 100 %, t. y. jie skirti dirbti 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę.

✔ Lengvas techninis aptarnavimas - pramoninis šlifuoklis nėra vienkartinis įrenginys. Juos galima periodiškai rekonstruoti ir aptarnauti daugelį metų. Vidutinis elektrinio įrankio techninės priežiūros intervalas yra 60-120 valandų, po kurių įrankiui paprastai reikia taisymo. Palyginimui, garažo / techninės priežiūros klasės pneumatinis įrankį vidutiniškai reikia taisyti po 200 veikimo valandų, o pramoninės klasės šlifuoklį reikia taisyti vidutiniškai tik po 2000 veikimo valandų.

Advantage air tool

 

Išvada - Nesvarbu, ar nušlifuojate detales mašinų ceche, ar ruošiate paviršių dažymui, galima lengvai teigti, kad visų bendras tikslas - greičiau išvežti gaminį iš gamyklos. Naudodami pneumatinius šlifuoklius sugaišite mažiau laiko užduočiai atlikti ir jausitės saugiau bei patogiau.

Be to, dėl jų 100 % darbinio ciklo įvertinimo ir ilgų aptarnavimo intervalų praleisite daugiau laiko dirbdami ir mažiau laiko prižiūrėdami įrankius. Nors pradinė pneumatinio šlifuoklio kaina gali būti didesnė - jo ilgailaikė nauda taip pat. Pneumatiniai įrankiai yra patikima investicija, dėl kurios gerokai padidės gamybos našumas.