Norint užtikrinti kibernetinį saugumą gamyklose, labai svarbu įgyvendinti patikimas saugumo priemones, kurios apsaugotų ir nuo IT, ir nuo OT grėsmių. Laikydamiesi geriausios praktikos, gamintojai gali apsaugoti savo veiklą, išlaikyti darbingumą ir apsaugoti savo darbuotojus. Naujausiame „Momentum Talks“ epizode ekspertai aptarė svarbiausius kibernetinio saugumo išmaniosiose gamyklose aspektus. Jie atkreipė dėmesį į su skaitmeninimu susijusią riziką ir pateikė praktiškų įžvalgų, kaip apsaugoti savo veiklą. Šiame straipsnyje apibendrinama diskusija ir pateikiami septyni praktiniai patarimai, su kuriais kibernetinis saugumas padidės jūsų išmaniojoje gamykloje.
Kas yra kibernetinis saugumas?
Kas yra kibernetinis saugumas? Tai sistemų, tinklų ir duomenų apsauga nuo skaitmeninių atakų, neteisėtos prieigos ar žalos. Išmaniųjų gamyklų kontekste kibernetinis saugumas apima tiek informacinių technologijų (IT), tiek operacinių technologijų (OT) aplinkos apsaugą. Kadangi gamyba tampa vis labiau skaitmenizuota, poreikis apsaugoti jautrius duomenis ir svarbias operacijas nuo kibernetinių grėsmių yra itin svarbus. Kibernetinis saugumas gamyboje užtikrina, kad sistemos veiktų, būtų išlaikytas duomenų vientisumas, o pačios gamyklos aplinka būtų apsaugota nuo kibernetinių incidentų sukeltų trikdžių.
Kam reikalingas kibernetinis saugumas?
Kibernetinis saugumas labai svarbus siekiant apsaugoti išmaniąsias gamyklas nuo didėjančios kibernetinių atakų grėsmės. Gamykloms tampant vis labiau tarpusavyje susietoms ir priklausomoms nuo skaitmeninių sistemų, didėja kibernetinių incidentų rizika. Sėkminga kibernetinė ataka gali lemti gamybos prastovas, finansinius nuostolius, duomenų saugumo pažeidimus ir net žalą darbuotojams.
Be to, gamybos procesams tampant sudėtingesniems, IT ir OT sistemų integravimas sukuria papildomų pažeidžiamumų. Įgyvendindami patikimas kibernetinio saugumo priemones, gamintojai gali užtikrinti nepertraukiamą veiklą, apsaugoti savo intelektinę nuosavybę ir išlaikyti darbuotojų saugumą. Šiais laikais, kai skaitmeninės grėsmės nuolat kinta, kibernetinis saugumas yra būtinas.
Geliausiai, vykdomi kibernetinis saugumas tyrimai ir toliau atskleidžia kylančias grėsmes ir naujas jų mažinimo strategijas, taip pabrėžiant dinamišką kibernetinės apsaugos pobūdį.
„Momentum Talks“ - tai laida apie išmaniuosius fabrikus. Šiame epizode gilinamės į kibernetinio saugumo temą ir dalijamės įžvalgomis bei patarimais, kaip apsaugoti išmaniąją gamyklą nuo kibernetinių grėsmių.
Gamyba tampa vis labiau kompiuterizuota - kelio atgal nebėra. Integruota gamyba didina lankstumą, efektyvumą ir tvarumą, tačiau taip pat atveria duris kibernetinėms grėsmėms. Kaip optimizuoti savo išmaniąją gamyklą, kad užtikrintumėte jos veiksnumą, technines žinias ir galiausiai žmonių saugumą? Skaitykite mūsų „Momentum Talks“ laidos apibendrinimą arba žiūrėkite svarbiausius momentus toliau!
„Momentum Talks“ laidą veda Amanda Teir. Šio epizodo svečiai:
- Robert Karlsson, „Atlas Copco“ pasaulinės platformos programinės įrangos vadovas
- Klas Albons, „Atlas Copco“ verslo srities saugumo pareigūnas
- Ludwig Seitz, OT saugumo specialistas, Defensify
Kodėl mums reikia daugiau skaitmeninimo gamyboje?
Vyksta įdomus periodas gamyboje. Skaitmeninimo dėka galime padidinti našumą, atlikdami gamybos koregavimus realiuoju laiku, sumažinti defektų skaičių, glaudžiau integruodamiesi su kokybės sistemomis, ir padidinti veikimo laiką, pavyzdžiui, atlikdami pažangią prevencinę techninę priežiūrą. Dėl visų šių privalumų gamyba taip pat taps tvaresnė.
Be to, itin didelis lankstumas tampa pagrindine gamybos tendencija. Gamyklos vis dažniau turi turėti galimybę keisti tai, ką gamina, arba toje pačioje gamybos linijoje gaminti daugiau variantų, pavyzdžiui, automobilių gamintojai toje pačioje gamybos linijoje gamina vidaus degimo variklius ir elektromobilius. Tai taip pat skatina lankstesnės automatikos poreikį, o skaitmeninimas ir skaitmeninės priemonės yra svarbiausi veiksniai, kad tai pavyktų.
Tačiau tai susiję su rizika: kuo daugiau programinės įrangos naudojame ir kuo daugiau ryšių turime, tuo labiau gamyklos aplinka tampa pažeidžiama kibernetinių atakų.
Kibernetinis saugumas išmaniosiose gamyklose
Gamintojai vis dažniau sieja informacines technologijas (IT) su operacinėmis technologijomis (OT). IT ir OT susiliejimas duoda daug naudos: dabar galime geriau rinkti, transportuoti ir analizuoti duomenis, kurti, pavyzdžiui, skaitmeninius gamyklų dvynius.
Tačiau dėl IT ir OT integravimo operacijos tampa pažeidžiamos kibernetinių atakų. Tai ypač pastebime senesnėse OT sistemose.
IT saugumo incidento atveju rizika paprastai susijusi su duomenų atskleidimu ar sugadinimu ir verslo sistemos veiklos sustabdymu. Kita vertus, OT aplinkoje kibernetinė ataka gali lemti gamybos prastovą, įrangos sugadinimą ar net operatorių sužalojimą ar susižalojimą.
Svarbiausios priemonės, kurių reikia imtis kuriant kibernetinį saugumą OT aplinkoje, yra šios:
- Žmonės: darbuotojų informuotumas apie saugumą
- Procesai: funkcijų ir atsakomybės nustatymas
- Technologijos: ugniasienės, antivirusinės programos ir tinklo stebėsena.
Saugant išmaniąją gamyklą labai svarbus OT ir IT ekspertų bendradarbiavimas. Komandoje dirbantys IT ir OT ekspertai gali keistis informacija ir geriau suprasti vienas kitą.
Galiausiai, kibernetiniam saugumui labai svarbios pataisos - jos sumažina pažeidžiamumą, dėl kurio įmanomos kibernetinės atakos. Išmaniojoje gamykloje gamintojai gali pirmiausia įdiegti pataisas bandomojoje aplinkoje, taip išvengdami prastovų dėl neatsargaus pataisų taikymo.
Koks kibernetinio saugumo lygis yra tinkamas jūsų veiklai?
Augant išmaniųjų gamyklų skaičiui, gamybos įmonės turi įvertinti kibernetines grėsmes ir rasti joms tinkamą saugumo lygį. Be bendrųjų pavojų, jų unikalioje infrastruktūroje yra ir kitų sričių, kuriose galima įdiegti saugumo kontrolės priemones, kad būtų sumažinti pavojai.
Laimei, yra standartų, padedančių rasti tinkamą kibernetinio saugumo lygį jūsų veiklai. ISA/IEC 62443 – tai serija standartų, apibrėžiančių skirtingus kibernetinio saugumo lygius.
- 0 lygis: Jokių pažeidimų - papildomo saugumo nereikia
- 1 lygis: Netyčiniai pažeidimai - tinka mažoms įmonėms
- 2 lygis: Tyčinės atakos - tinka mažoms ir vidutinėms įmonėms
- 3 lygis: Piktavališkos atakos - tinka vidutinio dydžio ir didelėms bendrovėms
- 4 lygis: Tarptautinės atakos - tinka nacionalinės svarbos sritims, pavyzdžiui, gynybos organizacijoms ir energetikos sektoriui
Mes, „Atlas Copco“ dirbame kartu su gamintojais, kad giliai suprastume jų kibernetinio saugumo poreikius ir užtikrintume, kad jie turėtų tinkamas priemones ir procesus savo veiklai apsaugoti.
Išmaniųjų gamyklų programinės įrangos reikalavimai kibernetinio saugumo užtikrinimui
Gamybai naudojami prietaisai jau kurį laiką siunčia duomenis, tačiau pasikeitė jų perdavimo būdas. Tradicinis prietaisų ryšio su juos supančia aplinka būdas pasižymi vienpusiu ryšiu, kai prietaisai siunčia duomenis tik viena kryptimi. Tačiau išmaniosiose gamyklose ryšys tarp prietaisų ir sistemų vyksta realiuoju laiku, o duomenys taip pat gali būti naudojami gamybos pakeitimams atlikti realiuoju laiku. Tai reiškia, kad duomenis perduodantys protokolai turi būti saugesni nei anksčiau.
Svarbiausias išmaniosios gamyklos saugumo aspektas yra bendradarbiavimas. Būtinai aptarkite kibernetinį saugumą su savo partnerių tinklu ir pardavėjais, įtraukite tiek IT, tiek OT, kad sužinotumėte jų unikalias perspektyvas ir užtikrintumėte pritarimą. Bendradarbiaudami galime pasiekti geriausių ir tvarių rezultatų.
7 patarimai, kaip užtikrinti didesnį kibernetinį saugumą
- Neatidėliokite skaitmeninimo: Įgyvendinkite kibernetinio saugumo priemones kartu su skaitmeninimo pastangomis, kad išvengtumėte pažeidžiamumų atsiradimo.
- Padidinkite informuotumą apie OT saugumą: Švieskite darbuotojus apie OT saugumo svarbą, užtikrindami, kad jie atpažintų galimas grėsmes ir į jas reaguotų.
- Išlikite informuoti apie kibernetines grėsmes: Reguliariai stebėkite naujausias kibernetinio saugumo grėsmes ir atitinkamai koreguokite apsaugos priemones, kad aplenktumėte užpuolikus.
- Sukurkite OT pataisų bandymų aplinką: Prieš diegdami atnaujinimus, išbandykite juos kontroliuojamoje aplinkoje, kad išvengtumėte nenumatytų trikdžių.
- Naudokite pramonės standartus kaip pagrindą: Naudokite pripažintus kibernetinio saugumo standartus, pvz., ISA/IEC 62443, kad galėtumėte vadovautis savo saugumo strategija.
- Įvertinkite savo saugumo lygį: Nustatykite dabartines kibernetinio saugumo priemones, kad nustatytumėte spragas ir tobulintinas sritis.
- Bendradarbiaukite tarp IT ir OT: Skatinkite IT ir OT komandų bendradarbiavimą, kad užtikrintumėte visapusišką visų sistemų saugumo aprėptį. Kibernetinis saugumas aktualumas tampa akivaizdus, kai abi komandos dirba kartu, siekdamos apsaugoti gamyklą iš visų pusių.
Įgyvendinkite Pramonės 4.0 potencialą su išmaniuoju integruotu surinkimu
Išmanusis integruotas surinkimas - tai „Atlas Copco“ koncepcija, skirta pramonės gamintojams, norintiems transformuoti ir įdiegti išmaniąsias gamyklas. Pasiūlymą sudaro išmaniosios prijungtos surinkimo priemonės, skirtos gamykloms ir lauko operacijoms, visiškai integruoti surinkimo linijų sprendimai nuo projektavimo iki gamybos, taip pat unikalus duomenimis pagrįstų paslaugų rinkinys.
Šis holistinis požiūris padeda kurti kokybę užtikrinančią ir ergonomišką, operatoriui patogią gamybą, kartu mažinant atliekų, medžiagų ir energijos sąnaudas. Dėl to sumažėja sąnaudos ir kartu mažėja klimato kaitą lemiantis išmetamų teršalų kiekis.
Sužinokite daugiau apie išmanųjį integruotą surinkimą