Close

Elektros taupymas „Tierp Works“ gamykloje mažinant išmetamų teršalų kiekį

8 minute(s) to read

 

 

„Tierp Works“ gamykloje elektros elektros taupymas yra svarbiausias gamyklos tvarumo strategijos elementas. Kiekvienoje iniciatyvoje daugiausia dėmesio skiriama išmetamų teršalų mažinimui ir energijos vartojimo efektyvumo didinimui visuose gamybos procesuose. Investuojant į pažangias energijos taupymo technologijas, pavyzdžiui, energiją taupančius kompresorius ir LED apšvietimą, gamyklai pavyko sutaupyti daugiau kaip 1 300 MWh elektros energijos per metus.

Šios pastangos yra tiesiogiai susijusios su platesniais gamyklos aplinkosaugos tikslais - sumažinti anglies dioksido pėdsaką ir optimizuoti veiklos efektyvumą. Elektros taupymas ne tik lemia „Atlas Copco“ sėkmę, bet ir padeda siekti pasaulinių klimato tikslų, nes mažina kenksmingų išmetamųjų teršalų kiekį.

elektros taupymas

Elektros energijos taupymo svarba

Elektros taupymas pramonėje reiškia ne tik išlaidų mažinimą. Šiuolaikinėje pramonėje elektros energijos vartojimas yra vienas iš pagrindinių šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo šaltinių, todėl energijos taupymo pastangos yra labai svarbios kovojant su klimato kaita. Bendrovėje „Tierp Works“ kiekviena sutaupyta kilovatvalandė yra žingsnis į tvaresnę ateitį. Galimybė sumažinti elektros energijos suvartojimą padeda sumažinti gamyklos poveikį aplinkai, o tai atitinka „Atlas Copco“ įsipareigojimą siekti tvarumo gamybos sektoriuje.

Elektros energijos taupymas taip pat stiprina gamyklos konkurencingumą. Šiais laikais, kai energijos sąnaudos auga, elektros energijos naudojimo optimizavimas diegiant naujoves gamybos įrangoje padeda kontroliuoti veiklos sąnaudas. Tai savo ruožtu leidžia gamyklai investuoti į kitas tobulinimo sritis, pavyzdžiui, į pažangią įrangą ar darbuotojų mokymus, užtikrinant, kad gamykla išliktų veiksminga ir pelninga.

Be to, elektros energijos taupymas daro poveikį vietos bendruomenėms ir ekosistemoms. Mažindama energijos poreikį, „Tierp Works“ mažina priklausomybę nuo neatsinaujinančių išteklių ir mažina vietinių energijos tinklų apkrovą. Dėl to išmetama mažiau teršalų, pagerėja oro kokybė ir padidėja energetikos infrastruktūros atsparumas, o tai naudinga ne tik įmonei, bet ir ją supančiai aplinkai. Savo atsidavimu energijos taupymui „Tierp Works“ rodo pavyzdį pramonei ir įrodo, kad tvarumas ir pelningumas gali eiti koja kojon.

elektros taupymas pramonėje

Elektros taupymo būdai

„Atlas Copco“ Tierp Works įdiegė daugybę novatoriškų sprendimų, kaip taupyti elektros energiją, sumažinti energijos suvartojimą ir anglies dvideginio išmetimą, kartu išlaikant aukštą našumo lygį. Viena iš išskirtinių iniciatyvų - 2014 m. įdiegti energiją taupantys kompresoriai, dėl kurių per metus buvo sutaupyta 580 MWh elektros energijos. Kompresoriai atlieka labai svarbų vaidmenį pramoninėje veikloje, nes jais varomi įvairūs gamybos procesai. Atnaujinus kompresorius į efektyvesnius modelius, „Tierp Works“ pavyko išlaikyti veiklos našumą ir kartu gerokai sumažinti energijos suvartojimą.

Dar viena paveiki strategija - 2015 m. pradėtas naudoti LED apšvietimas. Įmonėje tradicinės apšvietimo sistemos pakeistos energiją taupančiais LED šviestuvais, todėl per metus papildomai sutaupyta 600 MWh elektros energijos. LED šviestuvai sunaudoja daug mažiau energijos nei įprastas apšvietimas ir yra daug ilgaamžiškesni, todėl juos nereikia dažnai keisti ir sumažėja techninės priežiūros išlaidos. Šis pakeitimas ne tik pagerino energijos vartojimo efektyvumą, bet ir darbo aplinką, nes užtikrino geresnes apšvietimo sąlygas darbuotojams.

Taupant elektros energiją „Tierp Works“ svarbų vaidmenį atlieka ir vandens taupymas. Nuo 2016 m. gamykla beveik visą technologinį vandenį recirkuliuoja atgal į gamybą. Pakartotinai naudodama vandenį, gamykla sumažina daug energijos reikalaujančių vandens šildymo ir valymo procesų poreikį. Taip ne tik taupomi vandens ištekliai, bet ir mažinamas elektros energijos suvartojimas, prisidedant prie bendrų gamyklos pastangų užtikrinti tvarumą.

Be to, gamykla daug dėmesio skyrė izoliacijos gerinimui, kad sumažintų šildymo ir vėsinimo poreikius. 2017 m. „Tierp Works“ pakeitė 251 langą energiją optimizuojančiomis alternatyvomis, taip sumažindama pastato energijos poreikį. 2022 m. gamykla žengė dar vieną svarbų žingsnį - optimizavo šilumos atgavimą iš kompresorių, taip kasmet sutaupydama beveik 400 MWh centralizuotai tiekiamos šilumos energijos. Šis metodas leidžia įmonei surinkti ir pakartotinai panaudoti šilumą, kuri kitu atveju būtų iššvaistyta, dar labiau sumažinant energijos poreikį optimaliai temperatūrai palaikyti.

Šiomis bendromis pastangomis „Tierp Works“ parodo, kaip įvairiapusis požiūris į energijos vartojimo efektyvumą gali būti naudingas ir aplinkai, ir veiklai.

Kaip „Atlas Copco'' prisideda prie išmetamųjų teršalų mažinimo?

elektros taupymas

Atlas Copco „Tierp Works“ yra pavyzdys, kai nuoseklus, kryptingas dėmesys tvaresnėms alternatyvoms ir išmetamųjų teršalų mažinimas atsiperka gamybos ir pelningumo požiūriu. Kasmet sutaupoma daugiau kaip 1 300 MWh elektros energijos ir perdirbama daugiau kaip 98 % visų atliekų, kurių dalis pakartotinai panaudojama lizdų ir antgalių gamyboje.

„Atlas Copco“ gamykla „Tierp Works“ įsikūrusi Švedijos mieste Tierp, už valandos kelio į šiaurę nuo sostinės Stokholmo. Gamykloje, užimančioje 14 000 kvadratinių metrų plotą, dirba apie 500 žmonių. „Tierp Works“ vykdo vieną iš efektyviausių pasaulyje elektrinių ir pneumatinių pramoninių elektrinių įrankių gamybos operacijų. Įrengus naujausią gamybos įrangą, kasmet pagaminama 120 000 įrankių - net 2 500 skirtingų modelių ir variantų, o tai sudaro didelę dalį visos „Atlas Copco“ produkcijos.

Dėmesys taupiai gamybai pradėtas skirti dar 2006 m. ir įtraukia visus darbuotojus. Visi dalyviai vienodai supranta, kad tai yra nuolatinė, niekada nesibaigianti tobulinimo iniciatyva ir procesas, kuris daro didelę įtaką ne tik aplinkai, bet ir gamyklos pelningumui.

„Tierp Works anksti pradėjo savo kelionę link tvaresnės gamyklos. Vienas iš šios pertvarkos sėkmės veiksnių buvo glaudus gamyklos valdymo ir mūsų saugos, sveikatos, aplinkosaugos ir kokybės (SHEQ) skyrių bendradarbiavimas. Mūsų bendras tikslas buvo nuolatinis tobulėjimas“, - sako Anna Ahlin, SHEQ vadovė.

2006 m. buvo atliktas pirmasis gamybos įrenginio energijos žemėlapio sudarymas, kuris paskatino imtis įvairių energijos vartojimo mažinimo iniciatyvų. Nuo tada darbas buvo tęsiamas ir apimdavo įvairias gamybos ir įrenginio sritis.

2014 m. įdiegėme naujus ir efektyvesnius energijos vartojimo požiūriu kompresorius, kurie leido per metus sutaupyti 580 MWh elektros energijos. Nuo 2016 m. beveik visas technologinis vanduo grąžinamas atgal į gamybą. Nuo 2020 m. dabar perdirbame 98 proc. gamybos atliekų, o dalį plieno strypų laužo iš komponentų cecho pakartotinai panaudojame lizdų ir antgalių gamyboje“, - tęsia Anna Ahlin.

Vienas iš Anna Ahlin minimų sėkmės veiksnių - glaudus bendradarbiavimas su gamyklos vadovų komanda.

„2020 m. gamykloje užsitikrinome 100 proc. atsinaujinančiosios energijos. Tai pasiekėme pirkdami elektros energiją, pagamintą iš hidroenergijos, ir centralizuotą šildymą, pagamintą iš biokuro - tai investicijos, duodančios apčiuopiamą naudą aplinkai. Norime, kad mūsų gamyba augtų pelningai ir tvariai, todėl džiaugiamės galėdami tęsti šią kelionę ir ateityje “, - sako įrengimų ir techninės priežiūros vadovas Thomas Lundin.

Aplinkosaugos ir taupymo etapai „Tierp Works"

TimeLine
  • 2006 m. - energijos suvartojimo žemėlapio sudarymas ir energijos suvartojimo mažinimo veiksmų įgyvendinimas
  • 2011 m. - aušinimo skysčių be boro įdiegimas. Patobulintas atliekų rūšiavimas, sumažinant degiųjų atliekų kiekį 75 %.
  • 2014 m. Įrengti nauji „Atlas Copco“ kompresoriai, kasmet sutaupantys 580 MWh elektros energijos.
  • 2015 m. - LED šviestuvų įrengimas, kasmet sutaupant dar 600 MWh elektros energijos
  • 2016 m. - išvalyto technologinio vandens recirkuliacija
  • 2017 m. - 251 lango pakeitimas naujais energiją optimizuojančiais langais. Elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimas.
  • 2020 m. - visiškai atsinaujinanti energija (hidroenergija pagrįsta elektros energija, biokuru pagrįstas centralizuotas šildymas). Perdirbama 98 proc. visų atliekų.
  • 2021 m. - pakartotinis brokuotų galinių detalių panaudojimas lizdų gamybai.
  • 2022 m. - šilumos atgavimo iš kompresorių optimizavimas, kasmet sutaupant beveik 400 MWh centralizuoto šildymo.

Susisiekite su mumis

contact icon