Kako procesni filteri mogu da osiguraju čistoću vašeg piva
Tokom procesa proizvodnje piva, zagađivači se obično nalaze u vazduhu, vodi, pari i finalnom proizvodu (pivu). Generalno, možete naići na inficirani kvasac/kontaminirane gljive i bakterije. Uobičajena gljiva koja se nalazi u procesu pivarstva je Saccharomices pastorianus, koja je oblik kvasca.
Pošto je kvasac živ organizam, neophodan za pravljenje piva, važno je voditi računa o rukovanju potencijalnim zagađivačima. Ovo se takođe odnosi na vazduh i vodu koji se koriste za različite faze u proizvodnji piva, a koji mogu da sadrže bakterije. Kao rezultat, potrebne su kontramere. Njihovo nesprovođenje može da dovede do kršenja kodeksa i da naruši vašu reputaciju.
Poželećete odgovarajući sistem za filtriranje piva koji je u skladu sa propisima kao što su FDA CFR naslov 21 i Uredba EU br. 1935/2004. Naši procesni filteri uklanjaju zagađivače kako bi ispunili ove standarde. Čitajte u nastavku više o pravilnom postavljanju filtera i njihovoj efikasnosti za čist i optimalan rad.
Zagađivači koji su uklonjeni filtriranjem piva
Postavljanje procesne filtracije
Uz gore navedene informacije, važno je da znate gde da instalirate filtere. Obično se postavljaju u sledeće korake procesa proizvodnje piva:
● Tretman vode za procesnu i pivsku vodu
● Uzgoj kvasca
● Nakon Kiselgur-a (DE)/bistrenja i isporuke CO2 za rezervoar za svetlo pivo: filtraciona zamka
● Isporuka vode i pare za CIP
● Naknadno filtriranje piva radi uklanjanja zaostalog kvasca: filtraciona zamka + završna filtracija (0,65-0,45)
● PVPP i/ili bentonit stabilizacija, uklanjanje polifenola i KOAG proteina za poboljšanje roka trajanja piva: filtraciona zamka
● Hladna sterilizacija između svetlog rezervoara za pivo i mašine za flaširanje
● Komprimovani vazduh za mašinu za flaširanje
Prava veličina membrane
Prilikom postavljanja filtera u svaku od faza, važno je napomenuti da su potrebni različiti tipovi. Da bismo vam pomogli da razumete koje da koristite, u nastavku se nalazi lista veličina membrana za prihvatljivo uklanjanje zagađivača u mikronima (µm).
● Vazduh - CO2, N2: <0,2 µm
● Voda bez čestica: 5 µm, ili sterilna: <0,2 µm
● Para – bez čestica: 5 µm
● CIP hemikalije - bez čestica: 5 µm
● Pivo – bez mikroorganizama: 0,45-0,6 µm
Važno je da sledite ove smernice za maksimalnu efikasnost i performanse. Uobičajeni problemi s kojima se susreću pivare uključuju brzo začepljenje filtera, uklanjanje kvasca, lošu sanitaciju i nisku propusnost.
Ispunjavanje propisa
Kao što je u uvodu istaknuto, važno je poštovati propise kao što su FDA CFR naslov 21 i Uredba EU br. 1935/2004. U nastavku ćete naći više informacija o tome kako se oni odnose na prihvatljive nivoe zagađivača. Neusaglašenost može izazvati ozbiljne probleme vašem poslovanju.
FDA CFR naslov 21
Razvijena od strane Uprave za hranu i lekove Sjedinjenih Država (FDA), Kodeks državnih propisa (CFR) Naslov 21, navodi smernice za hranu i lekove. U Potpoglavlju B, Deo 165, pronađeni su prihvatljivi nivoi zagađivača.
S tim u vezi, Akt o modernizaciji hrane i bezbednosti (FSMA) iz 2011. reguliše pivo. Prema FSMA, morate se suprotstaviti potencijalnim bolestima koje se prenose hranom na poznatim tačkama kontaminacije. Ovo se naziva plan analize opasnosti i kritičnih kontrolnih tačaka (HACCP). Nepoštovanje može dovesti do novčanih kazni od FDA.
Uredba EU br. 1935/2004
U Evropskoj Uniji (EU) postoji Uredba br. 1935 iz 2004. godine. Ona predviđa standarde za materijale i predmete koji dolaze u dodir s prehrambenim proizvodima. Reguliše i sastojke i opremu koja se koristi tokom proizvodnje piva. Kao i FDA CFR naslov 21, Uredba EU br. 1935/2004, navodi prihvatljive higijenske standarde.
Naše rešenje za procesne filtere
Pošto svaka pivara ima sopstvenu proizvodnu skalu, nudimo sveobuhvatan asortiman filtera koji zadovoljavaju različite potrebe opreme. Sposobni smo da opslužujemo kako nezavisne mikropivare, tako i međunarodno priznate brendove. U oba slučaja, naš tim iskusnih stručnjaka može kreirati prilagođeno rešenje.
Kao što je pomenuto u odeljku o postavljanju filtracije, nudimo niz opcija za ispravno tretiranje zagađivača u svakoj fazi proizvodnog procesa. Bez obzira da li ste zabrinuti zbog bakterija, čestica ili zaraženog kvasca, imamo rešenje za vas.
Primer dobrog funkcionisanja naših filtera: jedan kupac je smanjio operativne troškove za 12% instaliranjem efikasnog sistema za filtriranje piva koristeći naše proizvode. To je zbog korišćenja filtera koji zahtevaju ređe menjanje i smanjene troškove rada. Ako vam je potreban savet o filtriranju piva, slobodno nam se obratite već danas.