Veicot Airchitect mērījumus, var noteikt pašreizējās saspiestā gaisa sistēmas energoefektivitāti un sasniedzamo ietaupījuma potenciālu
Izmantojot Airchitect mērījumus, var noteikt pašreizējās saspiestā gaisa sistēmas energoefektivitāti un sasniedzamo ietaupījuma potenciālu.
Saspiestā gaisa sistēmas energoefektivitātei ir nozīme
Aptuveni 12% no Eiropas rūpniecības enerģijas patēriņa veido saspiestā gaisa ražošanai izmantotā elektroenerģija. Līdz ar to var teikt, ka saspiestā gaisa sistēmu energoefektivitātei ir liela nozīme rūpnieciskajā elektroenerģijas patēriņā un arī CO2 emisijās. Turklāt Iepriekšējos gados Eiropa ir piedzīvojusi spēcīgu elektroenerģijas cenu pieaugumu, kas vēl vairāk palielina saspiestā gaisa sistēmu energoefektivitātes nozīmi.
Instruments saspiestā gaisa sistēmas energoefektivitātes un ietaupījuma potenciāla noteikšanai
Atlas Copco mērīšanas programma Airchitect ir ļoti labs instruments saspiestā gaisa sistēmu energoefektivitātes un saspiestā gaisa patēriņa mērīšanai, kā arī sasniedzamā ietaupījuma potenciāla novērtēšanai. Ietaupījuma potenciāls vienmēr ir atkarīgs no situācijas, tomēr bieži vien, modernizējot saspiestā gaisa sistēmu, tiek panākts 30–60% ietaupījums.
Ko atklāj Airchitect mērījumu rezultāti?
Veicot mērījumus ar programmu Airchitect, katram kompresoram, kas ražo saspiesto gaisu, pievienojam iiTrak mērierīci, kas mēra kompresora izmantoto elektrisko strāvu. Mērīšanas periods parasti ilgst vienu nedēļu, bet mērījumus var veikt arī ilgākā laika posmā. Mērījumu rezultāti tiek attēloti vienas nedēļas periodā, un, ja esam mērījuši ilgāku laiku, tad varam izvēlēties nedēļu, kuru uzrādīt mērījuma rezultātos.
Kad mērījumi tiek atšifrēti, mēs iegūstam šādu informāciju:
- Pašreizējās saspiestā gaisa sistēmas patērētā enerģija kilovatstundās (kWh) nedēļā un gadā.
- Pašreizējās saspiestā gaisa sistēmas gada enerģijas izmaksas eiro.
- Dienas un iknedēļas gaisa patēriņa tendences grafikos ir litri/sekundē, ko mēra pēc daudzuma. Tāda pati tendence parāda arī saspiestā gaisa tīkla noplūdes līmeņa novērtējumu brīžos, kad nav cita ražošanas patēriņa.
- Ietaupījuma potenciāls kilovatstundās un eiro, ja izmērītais saspiestā gaisa patēriņš būtu iegūts ar jaunu energoefektīvu saspiestā gaisa iekārtu.
- CO2 emisijas samazinājuma apjoms, ja izmērītais saspiestā gaisa patēriņš būtu iegūts ar jaunu energoefektīvu saspiestā gaisa iekārtu.
- Potenciālais atgūstamās enerģijas daudzums, izteikts kilovatstundās, ja daļu no kompresora radītā siltuma var nodot ūdenim.