Vasaras sezonā temperatūra kompresora telpā var paaugstināties virs vidējās. Augsta gaisa temperatūra un mitrums kompresora telpā ir apstākļi, kas nav savienojami ar saspiestā gaisa kompresora efektīvu darbību. Ja vēlaties izvairīties no problēmām kompresora darbībā, jums laikus ir jāpārbauda un jāņem vērā sekojošais:
1. Pārbaudiet ventilācijas sistēmu kompresora telpā
Pirmais, kas jums jāpārbauda, ir ventilācijas sistēma kompresora telpā. Gaisa temperatūrai kompresora telpā ir jābūt zemākai par 25°C. Ja telpa ir aprīkota ar automātisko ventilāciju, pārbaudiet, vai visi izpildmehānismi darbojas. Ja kompresora telpā nav pietiekama ventilācija, telpa var sakarst, tā palielinot kompresora eļļas patēriņu. Eļļai samazinoties, kompresors uzsilst, radot risku, ka kompresors var apstāties. Ja tiek izmantots atsevišķs vai iebūvēts aukstumaģenta sausinātājs, tad arī tā temperatūra paaugstinās, palielinoties telpas temperatūrai. Temperatūrai paaugstinoties, aukstumaģents var nekondensēties, un tādā gadījumā sausinātāja augstspiediena slēdzis var nostrādāt.
Vai zināt, ka pieplūdes gaisa temperatūras paaugstināšanās par 5°C var samazināt kompresora veiktspēju par 2%? Gaisa kompresors darbojas efektīvāk, ja pieplūdes gaiss telpā nav pārāk karsts, tādēļ, uzlabojot ventilācijas sistēmu, var palielināt saspiestā gaisa sistēmas energoefektivitāti par 2%.
Ir ieteicams pārbaudīt filtru stāvokli, jo tie var ietekmēt kompresora darbību. Kompresora filtri nolietojas līdz ar nostrādātajām stundām un darba apstākļiem. Ja filtri ir aizsērējuši, tad noteikti tos nomainiet. Oriģinālie filtri, kas ir izstrādāti un pārbaudīti spiediena krituma un darbības laikā, saglabās kompresora sistēmu tādu, kāda tā bija kompresora pašā darbības sākumā. Jebkuri bojājumi, kas gaisa kompresoram radušies alternatīvu rezerves detaļu lietošanas dēļ, nav iekļauti garantijas saistībās.
2. Kompresora operatīvā vadība
Samazinot spiedienu saspiestā gaisa tīklā par 1bar, tiks ietaupīti līdz 7% no elektroenerģijas izmaksām. Ja pieprasījums pēc saspiestā gaisa ir mazāks un kompresors var darboties zemākā spiedienā, vadības paneļa uzstādījumos to var viegli izmainīt. Ja uzņēmumā ir uzstādītas vairākas iekārtas, centrālo vadības paneli var izmantot, lai savienotu visus kompresorus un sausinātājus, un izvēlētos labāko iekārtu kombināciju, lai nodrošinātu nepieciešamo saspiestā gaisa izvadi zemākā spiediena diapazonā, kas pazeminās elektroenerģijas izmaksas.
3. Pārbaudiet iztvaikotāju
Pārbaudiet, vai iztvaikotāja ventilators ir darbības kārtībā. Netīrs un aizsērējis iztvaikotājs var izraisīt kompresora pārkaršanu un radīt iekārtas apstāšanos. Ir svarīgi, lai putekļi, citas netīrumu daļiņas iztvaikotājā tiktu notīrītas tā normālai darbībai. Ja iztvaikotājs nav regulāri tīrīts, iespējams, tas ir pilnībā aizsērējis. Šajā gadījumā tīrīšana ir jāveic pilnīgāk un rupīgāk. Ja kompresoram ir iebūvēts sausinātājs, noteikti pārbaudiet arī sausinātāja iztvaikotāju.
4. Oriģinālā kompresora eļļa
Augsta temperatūra apvienojumā ar sliktas kvalitātes kompresora eļļu var ietekmēt kompresora darbību un samazināt kompresora apkopes intervālus. Vienmēr izvēlieties atbilstošu Atlas Copco kompresora eļļu, kas ir izveidota gadiem ilgas pieredzes un pētījumu rezultātā, lai nodrošinātu saspiestā gaisa iekārtas darbības efektivitāti. Tāpat pārliecinies, ka kompresorā ir pietiekami daudz eļļas. Ja eļļa ir nepietiekami, tad kompresijas elementa izplūdes gaisa temperatūra var kļūt pārāk augsta, un tādā gadījumā pastāv kompresora apstāšanās risks.
5. Pārbaudiet logrīkus
Vasarā paaugstinās mitrums gaisā, tāpēc no kompresora var izplūst kondensāts vairāk nekā parasti. Nefunkcionējoši ūdens nosūcēji kopā ar mitru gaisu garantēti radīs problēmas kompresora darbībā. Pastāv risks, ka saspiestā gaisa tīklā uzkrāsies ūdens, tādējādi apdraudot, piemēram, produkcijas kvalitāti. Pārliecinies, vai ūdens sildītāji izlaiž kondensātu no sistēmas.
6. Pārbaudiet sausinātāja rasas punktu
Aukstuma tipa sausinātāju darbību negatīvi ietekmēs silti apstākļi telpā. Pārliecinies, ka rasas punkts saglabājas noteiktā līmenī. Paaugstināts rasas punkts palielina kondensāta veidošanās risku.
7. Kad kompresoram veicāt tehnisko apkopi?
Kompresoram ir regulāri jāveic tehniskā apkope tāpat kā automašīnai. Pārbaudiet, kad ir veikta iepriekšējā tehniskā apkope. Ja ieteicamais tehniskās apkopes intervāls iekārtai ir pārsniegts vai iekārta ir bijusi izslēgta pēdējā gada laikā, iesakām veikt kompresora tehnisko apkopi un inspekciju.