Kokie yra azoto ar deguonies pranašumai šias dujas gaminant patiems, palyginti su perkamais balionais?
- Geriausiu atveju sutaupysite 80% išlaidų, palyginti su balionais ar skystu azotu.
- Atsipirkimo laikotarpis dažnai yra trumpesnis nei 18 mėnesių, o įprastas dujų generavimo sistemos tarnavimo laikas yra ilgesnis nei 10 metų.
- Pastovus azoto/deguonies šaltinis garantuotas – jums nebereikia jaudintis, kad tiekėjai pristatys dujas laiku.
- Sutaupykite vietos ir sumažinkite riziką.
- Sumažina administracinį darbą ir taupo laiką bei pinigus, nes nereikia rūpintis dėl balionų nuolatinių užsakymų ir pristatymo.
- Mažos eksploatavimo išlaidos.
Ar dujų generatoriai yra saugūs?
Taip. Azoto ir deguonies generatoriai nieko neima iš atmosferos oro, įrengimą galima pastatyti, pavyzdžiui, uždaroje patalpoje. Dujų generatorių dėka nereikia laikyti ar perkelti potencialiai pavojingų aukšto slėgio rezervuarų.
Kokių duomenų reikia norint nustatyti dujų generatoriaus dydį?
Norėdami nustatyti dujų generatoriaus dydį, jums reikia šių keturių dalykų:
1. Reikalingas dujų srautas
2. Būtinas azoto ir deguonies grynumo lygis
3. Suspausto oro slėgis, kuris bus paduodamas į generatorių
4. Azoto / deguonies slėgis jūsų poreikiams
Kodėl daugelis įmonių pačios negamina azoto savo patalpose, nors turi visas galimybes tai padaryti?
Ilgą laiką patiems gaminti azotą ir deguonį turėjo ekonominę prasmę tik ten, kur dujų poreikis buvo didelis. Tačiau generatoriai nuolat buvo tobulinami, todėl šiandieniniai efektyvūs dujų generatoriai yra ekonomiškai perspektyvūs net ir esant mažesniems dujų poreikiams, ir vis daugiau įmonių pereina prie nuosavos azoto ar deguonies gamybos.
Kokį grynumo azotą gali tiekti azoto generatorius? Ar galimas tik vienas grynumo lygis?
Galite laisvai pasirinkti norimą ir reikiamą grynumo lygį iš azoto generatoriaus valdymo pulto. Vartotojas gali pasirinkti tokį grynumą, kokio jam reikia, nesvarbu, ar tai būtų 96,0%, 99,9%, 99,5%, 99,999%, kt. Pasirinkus reikiamą grynumo lygį, išvengiama energijos švaistymo ir gaunamas maksimalus azoto srautas.
Ar Atlas Copco gali pateikti ir įdiegti visą azoto ar deguonies generavimo sistemą ir suspausto oro šaltinį?
Taip, Atlas Copco gali pasirūpinti viskuo – nuo suspausto oro sistemos projektavimo iki vamzdynų montavimo, jei to reikia.
Kokie veiksniai įtakoja eksploatavimo išlaidas, naudojant azoto generatorių?
Veiklos sąnaudas sudaro du veiksniai: energijos poreikis suspaustam orui gaminti ir azoto generatoriaus priežiūros poreikiai.
Energijos suvartojimą galima sumažinti užtikrinant, kad yra pasirenkamas toks azoto generatorius, kuris naudoja kuo mažiau suspausto oro, ir kad azoto generatorius atlieka prapūtimo ciklus, pagrįstus tik faktiniu ir išmatuotu azoto suvartojimo srautu. Energijos suvartojimą taip pat galima įtakoti naudojant efektyviausiai energiją vartojantį, kintamo našumo kompresorių. Suspausto oro sausintuvas gali būti freoninio tipo, aukščiausios efektyvumo klasės.Todėl nereikės naudoti adsorbcinio tipo sausintuvo, kuris naudoja brangų suspaustą orą. Taip pat svarbu užtikrinti, kad paduodamo į generatorių suspausto oro filtravimas yra tinkamas, o slėgio kritimas filtruose yra minimalus.
Priežiūros išlaidos sumažinamos naudojant aukštos kokybės CMS adsorbuojančias granules PSA tipo azoto generatoriuose, o membraniniuose generatoriuose - naudojant aukštos kokybės membranas.
Neplanuotos techninės priežiūros išvengiama, kai azoto generatorius stebi suspausto oro ir azoto kokybę ir įspėja, jei sąlygos dėl kokių nors priežasčių blogėja. Tokiu atveju korekcinių priemonių galima imtis iš anksto ir kontroliuojamu būdu. Be to, priežiūros išlaidos nepadidėja, nes nėra naudojamas adsorbcinis sausintuvas (adsorbciniam sausintuvui reikia tam tikrais intervalais pakeisti brangią adsorbavimo medžiagą). Be to, efektyvūs suspausto oro filtrai su ilgais techninės priežiūros intervalais, padeda sumažinti priežiūros išlaidas.